Kdo jsem????

 

Jsem maminka 3 dětí a taky mám doma děsně hodného a milujícího manžela. Ale jinak jsem určitě úplně obyčejná ženská, která má ráda různé věci z dob minulých. A protože každé sbírání jednou nějak začne nebylo tomu jinak ani u mne. I když já nejprve začala se sbírkou HRAČEK. Podařilo se mi sehnat panenku IGRA v původním originálním balení a ta  to odstartovala, ale o tom budu psát jinde..., až najdu čas a začnu vkládat a upravovat stránky s hračkami. A tuhle moji MIMINKOVSKOU sbírku odstartovala jedna sádrová hlavička miminka co jsem si koupila, protože se mi líbí VINTAGE styl bydlení a něco podobného jsem našla na zahraničním webu.

Když jsem tu rozkošnou věc měla doma - chtěla jsem ji jako dekoraci do ložnice....přemýšlela jsem čím ji doplnit.... Takže mne napadlo pokusit se k tomu mimču sehnat nějaký starý  RETRO dudlík. Ptala jsem se kamarádek, ale nic....pak se mi podařilo získat od jedné  děsně hodné maminky z MMB pouze za poštovné 18,- dva staré perleťové dudlíčky - růžový a modrý a k tomu ještě 2 originál zabalené navlékací savičky na ty staré tenkostěnné kojenecké láhve.  No, prostě poklad nad poklady, který u mne vyvolal krásné vzpomínky na dětství... Moc mě mrzí, že nevím kdo ta dotyčná byla, abych jí mohla ještě jednou poděkovat a zařadit ji na čestné místo kde jsou uvedeni všichni hodní lidé, kteří svými dary obohacují moji sbírku. Nevěřila bych kolik se najde  hodných lidiček co mají své srdíčko na dlani a  jsou tak strašně hodní, že mi pošlou plno krásy a nic - vůbec nic za to nechtějí a vše mi darují. Všem těmto dárcům patří VŘELÉ PODĚKOVÁNÍ, protože nebýt jich nebyla by má sbírka taková jaká je!  Nesmírně si Vás všech vážím a má sbírka je mojí neskutečnou radostí, protože je to krásná nostalgie těch krásných "starých" časů, které pamatuji........... Dokonce se našlo i pár maminek a babiček, a posléze dokonce i mužů co mi ty miminkovské pokládky darují někdy i víckrát a mám taky pár takových zlatíček co jakmile něco najdou hned mi píšou a nabízejí další poklady do sbírky! Všem ze srdce děkuji!!!!  Opravdu bych tomu nevěřila kdybych to nezažila.  A nejvíc mě dojímá to, že část mužského pokolení je tak moc šikovná a ochotná, že mi shání dudlíčky a jiné věcičky pravidelně - máte můj hluboký obdiv PÁNOVÉ!!!! Jen mne opravdu mrzí, že jsem si nezapisovala od samého začátku jména všech dárců. Bohužel,  tenkrát co jsem sehnala ty dva dudlíky  - to bylo na podzim 2010 jsem netušila jaké obrátky má vášeň dostane později.  Vůbec jsem si nedovedla představit co mne čeká a nemine!!!! :-D

Ono se pak dlouho nic nedělo..., až někdy začátkem jara 2011 jsem zatoužila získat nějaké další retro dudlíčky a tím začala tato moje "srdcová" sbírečka....jak jsem se začala rozkoukávat a viděla tamto a ono co si pamatuji ze svého dětství moc jsem toužila to sehnat.....a vždy se zadařilo  a tím odstartovala moje sběratelská vášeň!!! Rozhodila jsem tedy sítě, začala se poptávat a inzerovat..........a musím říct, že se mi dařilo a stále se daří.  Musím to zaklepat - ťuky, ťuky, ťuk....snad to nezakřiknu!? To by mne pak moc mrzelo.

Ale co jsem vůbec netušila.....bylo to, jak mě tahle sbírka chytí za srdíčko a bude pro mne doslova drogou! Začala jsem toužit po dalších a dalších věcičkách co jsou pro miminka z let 80., 70., 60. a níže a snažila se jak jsem mohla....ostatně to posoudíte Vy. Jen pro představu, začátkem léta 2011 jsem ve své sbírce měla 24 dudlíků a dnes ( září 2011 ), kdy zakládám tyhle stránky jich mám 111!!!! Není to kráááása? A představte si, že je ještě spoooousta  věciček co nemám. Nevěříte? Tak koukněte a uvidíte!
DĚKUJI  VŠEM KDO MI ČÍMKOLIV DO SBÍRKY PŘISPÍVAJÍ - MOC SI TOHO VÁŽÍM!!!!

A nyní se pojďte vrátit o několik desítek let nazpět a připomenout si tu krásu co nás obklopovala.

 

 

 

Pokud se Vám u mne líbí, tak věřte, že z toho mám velkou radost. Hlavně proto, že jsem tohle všechno nedělala nadarmo a potěšila jsem i jiná srdíčka!?

A prosím ty z Vás co mají doma cokoliv k obohacení mé sbírky, ať mne kontaktují pomocí mailu nebo formuláře na stránkách.

Velké poděkování za dary do mé sbírky patří všem níže jmenovaným:

 

* Jana Korytářová, Příbram
* Ludmila Dohnalová, Praha 7
* Alžběta Černíková, Moravský Beroun
* Anna Strnadová, Benešov
* Ivana Kolomazníková, Přerov
* Eva Bambuchová, Slavkov u Brna
* Miluše Mojžíšová, Náměšť na Hané
* Iva Vlčková, Praha - východ
* Tomáš Tarabec, Tanvald
* Ludmila Valíková, Bošovice

* Vlaďka Christiánová, Liberec

* Lea Klémová, Říčany

* kamarádka Žanetka

* Luděk, střední Čechy

* Eva Janečková, Havířov

* paní Kopecká, Kladno

* pan Soukup, Březník

* Zdeněk Freiberg, Hradec Králové

*Zdeňka Paďourová, Bratislava

*Martina Kavříková, Humpolec

*Denisa Machalová, Polánka u M.K.

* Jitka Vavrošová, Opava
* Lucie Zyková

Miminka a děti

Kontakt

Retro-sbirani

Fotogalerie: O nás